České paleontologické fórum

You need to log in to create posts and topics.

Pomoc při určení

12

Ahoj,

za nepřesnost se omlouvám, čerpal jsem z http://lokality.geology.cz/3078, ale pouze jako nadšený laik...

Děkuji za nasměrování, zkusím dál pátrat.

Lokalita jinak moc pěkná, ale jako všude - jedna část hezky přístupná a druhá špatně přístupná. Z té správné neodejdeš s prázdnou, minimálně co se úlomků týká.

Vůbec se neomlouvej. Tušil jsem, že jsi to vyčetl právě zde. Proto jsem psal o překlepu. Škoda, že Ti moc nepomůžu s určením.

Jinak tuším, že jsem kdysi četl, že je dobré natřít fosilie z této lokality lepidlem (herkules) jinak se také rozpadnou jako ty co jsou volně v krajině.

Ahoj,

svrchní pleistocén se týká té spraše na temeni vrchu - tam se daly najít kosti a zuby savců (nosorožci, mamuti a pod...), případně kamenné nástroje. Dneska, pokud vím, už je to zde prakticky nemožné. V širším okolí se ale dá ledacos najít po orbě na poli. Já sám mám z nedalekého pole pazourkovou škrabku a jeden kamarád dokonce mamutí zub a kamennou sekeru. Vše nalezeno při hledání zkratky při návratu do kempu během vinobraní :).

Tvůj nález pochází z období středního Miocénu (baden). Přesně určit ho také neumím, ale jak už psal Aleš, jedná se o nějaký druh šestičetného tabulárního korálu.

Hezké nálezy,

Zdravím,

A.

12

Comments are closed.